Ostatnio w moich blogowych notatkach dominują te związane z promocjami, ale mam nadal kilka rozgrzebanych książek (jak je doczytam, to się podzielę wrażeniami), a tymczasem choćby w ten sposób mogę przysłużyć się czytelniczej braci. A zatem do rzeczy, bo kilka ciekawych promocji w ostatnim czasie się pojawiło lub zostało zapowiedzianych. Po pierwsze, tak ja zgadywałem w jednym z ostatnich postów, na Arosie zagościł rabat -34% na większość książek. Po drugie, na empik.com znajdziecie promocję "Kup 3 książki, zapłać za 2". Tutaj trzeba się pospieszyć, bo akcja trwa do 1 lutego. I wreszcie po trzecie, oficjalnie zapowiedziano od 4 lutego (w najnowszym "Tomie Kultury") promocję "Kup 2, zapłać za 1" na książki z "Uczty Wyobraźni". Jak zapowiedział Andrzej Miszkurka na forum MAGa, będzie to ostatnia tego typu promocja, więc warto uzupełnić biblioteczkę o brakujące tytuły z tej serii.
sobota, 31 stycznia 2015
czwartek, 22 stycznia 2015
Styczniowe zdobycze
Początek roku był łaskawy dla mojej książkowej kolekcji. Uzupełniłem zaległe "Aiglosy" z kilku ostatnich lat, brakujący tom "History of Middle-Earth", do tego doszedł kolejny tom opowiadań Żwikiewicza (znowu z autografem autora), nowy triplet Galaktyki Gutenberga (antologia, klasyk Wellsa i co najlepsze - kolejny tom opowiadań Sheckley'a) oraz, rzecz oczywista, ostatni Sfinks. Ponadto kilka książek Murakamiego za grosze, kolejny egzemplarz "Władcy Pierścieni" (nie kupić takiego wydania za 30 zł to grzech), "Czerwone koszule" Scalzi'ego i "Marsjanin" Weira. A mam nieśmiała nadzieję, że to jeszcze nie koniec. :)
Interesujące promocje
W ostatnim czasie pojawiło się kilka interesujących promocji książkowych. Wydawnictwo Literackie sprzedaje fantastykę 50 % taniej (dobra okazja, żeby uzupełnić sobie brakujące tytuły Lema czy Dukaja), a Świat Książek oferuje wybrane tytuły wydawnictwa Bukowy Las ze zniżką sięgającą 80%. Z kolei na Bonito jutro kończy się wyprzedaż z 30%-owym rabatem, choć zapewne zgodnie z tradycją na dniach analogiczna promocja pojawi się na Arosie.
wtorek, 20 stycznia 2015
Czytelnicze podsumowanie roku 2014
Ubiegły rok pod względem czytelniczego urobku nie był dla mnie nadzwyczajny, ale 18 książek plus kilkadziesiąt opowiadań z fantastycznych periodyków to nadal sporo więcej niż średnia krajowa. Pozostaje mieć nadzieję, że rok 2015 przyniesie mi w tym względzie obfitsze zbiory. Wśród wydawców stawkę zdominował Solaris (10 tytułów), choć wynika to głównie z mojej preferencji opowiadań ponad dłuższe formy. Poniżej lista przeczytanych książek, jak widać skromna ilość szła na szczęście z wysoką jakością czytanych tekstów. Oby tak dalej.
poniedziałek, 19 stycznia 2015
"Maszyna" Wiktora Żwikiewicza (cz. 2)
Na początek drugiej części opowiadań (pierwszą część oceniałem tutaj) od razu pada mocny akord. "Zwierciadło nieba" jest zapisem ostatnich chwil załogi statku kosmicznego przykutej do pulsara narastającym falowo ciążeniem. Nieuchronność śmierci, ciała miażdżone niewidzialną siłą, solidarność cierpienia ludzi i maszyn aż do pełnego zjednoczenia w bólu. Wyborne, po prostu nie można się od tego tekstu oderwać.
czwartek, 1 stycznia 2015
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku
Moim współbraciom w czytelniczym procederze z całego serca życzę szczęśliwego Nowego Roku. Oby okazał się dla nas łaskawy, także pod względem ilości wartościowych i absorbujących lektur.
Subskrybuj:
Posty (Atom)